تبليغات X
گوگل لوگوی خود را به ابن سینا اختصاص داد

گوگل لوگوی خود را به ابن سینا اختصاص داد

لوگوی امروز گوگل به ابن سینا، دانشمند ایرانی اختصاص یافت.امروز گوگل لوگوی خود را برای گرامیداشت هزار و سی و هشتمین زادروز ابوعلیسینا یکی از مشهورترین و تاثیرگذارترین فیلسوفان جهان تغییر داده است. ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا، مشهور به ابوعلی سینا، 16 مرداد سال 359 هجری شمسی در روستای افشانه نزدیک بخارا دیده به جهان گشود.


ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا، مشهور به ابوعلی سینا، 16 مرداد سال 359 هجری شمسی در روستای افشانه نزدیک بخارا دیده به جهان گشود.
ابن سینا، پزشک، منجم، ریاضیدان، فیزیکدان، شیمی دان، روانشناس، جغرافیدان، زمین شناس، شاعر، منطق دان و فیلسوف ایرانی بود.
وی نویسنده کتاب شفا یک دانشنامه علمی و فلسفی جامع و القانون فی الطب یکی از معروف ترین آثار تاریخ پزشکی است.
این فیلسوف نامی ایرانی ۴۵۰ کتاب در زمینه های گوناگون نوشته است که شمار زیادی از آن ها در مورد پزشکی و فلسفه است.
وی در زمره فیلسوفان بزرگ جهان قرار دارد، به طوریکه دانشنامه فلسفه دانشگاه تنسی، ابن سینا را تأثیرگذارترین فیلسوف جهان پیش از دوران مدرن معرفی کرده است.
زبان مادری وی فارسی بود. پدرش نیز که از صاحب منصبان حکومت سامانی بود، وی را به مدرسه بخارا فرستاد تا در آنجا به خوبی تحصیل کند. وی حافظه و هوشی خارق العاده داشت. به طوری که در ۱۴ سالگی از آموزگار خود پیشی گرفت.
او علم منطق را از استادش ابوعبدالله ناتلی آموخت. او کسی را نداشت که از وی علوم طبیعی یا داروسازی را فرا بگیرد و پزشکان مشهور از دستور کارهای او پیروی می کردند. در سن ۱۸ سالگی، ابن سینا بر بسیاری از علومی که بعدها شناخته شدند، تسلط یافت. پیشرفت های بعدی وی، مرهون استدلال های شخصی وی بود.
ابن سینا بسیار پیرو فلسفه ارسطو بود و از این نظر به استادش فارابی شباهت دارد.

نظر ارسال شده
نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *