تبليغات X
گوگل سرویس های Google+ را تعطیل می کند

گوگل سرویس های Google+ را تعطیل می کند

گوگل در 10 ماه آینده نسخه سرویس گیرنده سرویس گوگل را تعطیل می کند، این شرکت امروز در پست وبلاگ می نویسد. این تصمیم به دنبال کشف یک نقص امنیتی که قبلا نامعلوم است، اطلاعاتی را که کاربران در ماه مارس 2018 برطرف کرده اند، در معرض دید قرار داده است.گوگل می گوید Google+ در حال حاضر "کم استفاده و تعامل" است و 90 درصد جلسات کاربر Google+ کمتر از پنج ثانیه طول می کشد. با این حال، این شرکت قصد دارد این سرویس را برای مشتریانی که از آن استفاده می کنند برای زنده ماندن از گفتگو در میان همکاران، زنده نگه دارد. این شرکت می گوید، ویژگی های جدید در مورد مورد استفاده قرار می گیرند.

گوگل بر روی یک "شبکه اجتماعی اجتماعی شرکت امن" متمرکز است، که با توجه به این اعلامیه عجیب و غریب است، علاوه بر این خبر می رسد که این شرکت جزئیات حفاظت از مشخصات را نادیده گرفته است.

"این کار 10 ماه طول می کشد تا سرویس را کاملا خاتمه دهد"

علاوه بر غروب آفتاب Google+، این شرکت تنظیمات حریم خصوصی جدید را برای سرویس Google دیگر اعلام کرد. تغییرات API دسترسی توسعه دهندگان به اطلاعات را در دستگاه های Android و Gmail محدود خواهد کرد. توسعه دهندگان دیگر مجوز تماس و SMS را در دستگاه های Android دریافت نخواهند کرد و اطلاعات تماس متقابل از طریق API Contacts Android در دسترس نخواهد بود. همان API همچنین داده های متقابل پایه را فراهم می کند، مانند افرادی که شما آخرین پیام را دریافت کرده اید و مجوز نیز لغو شده است.

همانطور که برای تغییرات جیمیل، شرکت به روز رسانی خطمشی داده های کاربر برای نسخه مصرف کننده سرویس ایمیل است. این برنامه ها و دامنه دسترسی آنها به داده های کاربر را محدود می کند. بن اسمیت، همکار گوگل و سرپرست مهندسی، می نویسد: "فقط برنامه هایی که مستقیما قابلیت های ایمیل را افزایش می دهند مانند مشتری های ایمیل، خدمات پشتیبان گیری ایمیل و خدمات بهره وری (مانند CRM و خدمات ادغام ایمیل) مجاز به دسترسی به این داده ها خواهند بود."

هر توسعه دهنده ای که این دسترسی را داشته باشد باید ارزیابی های امنیتی را انجام دهد و قوانین جدیدی را در مورد دست زدن به داده ها به توافق برساند، مانند انتقال و فروش اطلاعات کاربر برای هدف قرار دادن تبلیغات، تحقیقات بازار، پیگیری های پیگیری ایمیل یا سایر اهداف غیر مرتبط.

گوگل قبلا در سال جاری تلاش کرد تا نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را نادیده بگیرد. وال استریت جورنال دقیق می داند که چگونه برای توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث برای خواندن و تجزیه و تحلیل پیام های Gmail کاربران تحلیل می شود. سوزان فرای، مدیر امنیت، اعتماد و بخش خصوصی Google Cloud، در آن زمان تأکید کرد که کاربران باید بررسی کنند که برنامهها به حسابهایشان دسترسی دارند و در صورت لزوم آنها را لغو میکنند. در سال گذشته، گوگل اعلام کرد که متوقف ساختن مدت زمان طولانی برای اسکن کردن محتویات کاربران جیمیل برای اهداف تبلیغاتی خواهد بود. البته، این شرکت همچنان دارای مقدار زیادی اطلاعات است که می تواند تبلیغات را در برابر آن قرار دهد، مانند سابقه جستجو، نمایش های YouTube و سایر اقدامات Chrome.

به گفته گوگل، این تغییرات اخیر به یک تلاش داخلی شرکت گوگل یعنی Project Strobe مربوط می شود که شامل بازبینی "دسترسی به توسعه دهنده های شخص ثالث به حساب Google و اطلاعات دستگاه Android و دسترسی فلسفه ما به اطراف برنامه ها" است.

نظر ارسال شده
نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *